Acronis

Acronis True Image  — відома програма, про яку чули, мабуть, усі. Програма має добре продуманий інтерфейс, зручна в роботі та налаштуваннях. Дозволяє робити різні копії архівів — інкрементні, диференційні та повні. Можна архівувати файли, папки, та розділи дисків. В програмі є планувальник задач, тобто для кожної резервної копії можна налаштувати час та частоту виконання — решту буде виконувати програма. При досягненні заданого часу резервування відбудеться автоматично. Якщо в момент виконання архівування комп’ютер був вимкнений, то копія зробиться при першому увімкненні комп’ютера. Крім того можна налаштувати очищення старих версій резервних копій, що зекономить немало місця на диску. Для програми доступне доповнення, яке дозволить створювати незалежні архіви операційних систем. Тобто такий архів можна буде відновити на ПК із іншою апаратною платформою. Одним із недостатків програми є чимале споживання ресурсів. А так це чудовий вибір для збереження Ваших даних. Програма платна, а вразі покупки для вас буде доступне місце для збереження даних в хмарі Acronis. Таким чином якщо комп’ютер отримає фізичні ушкодження дані можна буде вернути на новий ПК, відновивши їх із хмари. Крім того Acronis True Image може створити завантажувальний диск чи флешку із яких при неможливості завантаження ОС можна відновити дані.

EaseUS

EaseUS Todo Backup — також чудова програма для резервування. Вона мало чим уступає для Acronis True Image — хіба, що відсутністю російської мови. Також доступні інкрементні, диференційні та повні копії. Для відновлення копії при збої ОС в програмі передбачена можливість створення завантажувального носія. Із великих плюсів даної програми є наявність безкоштовної версії. Всі архіви можна захистити паролем. Крім того компанія EaseUS часто проводить акції, в яких дарує для користувачів повні платні версії.

Paragon

Paragon Домашний Эксперт — програма для управління, оптимізації та резервного копіювання даних. Нова технологія дозволяє відновлювати архіви із ОС на комп’ютери, що відрізняються за фізичними складовими. Paragon Домашний Эксперт легко може перенести ОС із жорсткого диска на швидкий SDD та ін. В програмі доступні розмітка, оптимізація дисків та майстер для створення аварійного диска, у разі якщо ваша ОС перестала завантажуватися. Програма в режимі експерта має досить багато функцій. Крім того програма має російський інтерфейс, що для подібних програм є великим плюсом, оскільки для багатьох користувачів буде досить важко працювати із англомовною програмою, а коли діло доходить до роботи із розділами, то нерозуміння того, що робиш може мати плачевні наслідки.

AOMEI

AOMEI Backupper — доволі цікава програма, що має зручне меню, навігацію, швидка в роботі і споживає мало ресурсів. Дозволяє робити копію системи, файлів, папок та розділів диска. Підтримує повне, часткове та диференційне резервне копіювання.  Можна налаштувати ступінь стиснення, шифрування та видалення застарілих копій. Для перегляду копії її потрібно вибрати у меню програми та змонтувати. Програма має безкоштовну версію. Також часто проходять акції в яких можна отримати версію Pro.

В даній статті я хотів ознайомити читачів із надійними продуктами, що отримали багато позитивних відгуків на різних сайтах та форумах. В інтернеті подібних програм безліч, а я не раз експериментував із ними. І в більшості випадків вони не відповідали моїм потребам, чого не скажеш про програми у даній статті. Хоча помилки можуть ставатися із будь-якими програмами… Але із надійними програми процент їх виникнення значно менший. Також я лише поверхнево описав функції кожної із програм, оскільки кожна із них має крім основних ще додаткові можливості.  

Компанія AOMEI прагнула створити зручний, легкий та надійний продукт для домашніх користувачів — і в них це повністю вийшло. Я сам завжди користувався програмою Acronis True Image, а спробувавши AOMEI Backupper назад повертатися вже не захотілося.