Тип програми: Bootable
Ліцензія: Безкоштовна
Мова інтерфейсу: Англійська

Redo Rescue is a free backup program

Недавно познайомився із ще однією програмою для створення резервних копій дисків та розділів. Для багатьох програмне забезпечення відоме досить давно, але тривалий час не отримувало оновлень. Не так давно розробники активізувалися та почали оновлювати свій продукт. Перед нами типове системне програмне забезпечення, яке можна сміливо використовувати для створення бекапів системи з наступним відновленням в разі втрати інформації (вірусна діяльність, пошкодження завантажувального сектора, видалення розділів та ін.).

Тип програми: Bootable
Ліцензія: Безкоштовна
Мова інтерфейсу: Англійська, російська, українська

Backup utility - Rescuezilla

Rescuezilla – безкоштовна системна утиліта для резервного копіювання та наступного відновлення даних. Програма вміє створювати образи дисків та розділів й при потребі відновлювати їх.

Тип програми: Bootable
Ліцензія: Безкоштовна
Мова інтерфейсу: Англійська

Free program for backing up disks and partitions

Більшість програмного забезпечення для створення резервних копій дисків та розділів має платні ліцензії. Але є чимало й безкоштовних рішень. Функціоналу багатьох з них вистачає щоб можна було замінити платні аналоги. Програма Clonezilla підтримує чимало файлових систем і призначена для створення/відновлення копій дисків та розділів.

Тип програми: Інсталятор/Portable
Підтримувані ОС: Windows Installer, Windows No Installer; macOS - Universal; Linux - deb, snap, AppImage or rpm Google Chrome OS
Ліцензія: Безкоштовна
Мова інтерфейсу: Англійська, російська

Free program for creating charts, maps, graphs…

Якщо софт безкоштовний, то це ще не значить, що він чимось гірший від того, який розповсюджується на платній основі. Це визначення, думаю, можна сміливо застосувати до програми Draw.io.

Тип програми: Bootable
Підтримувані ОС: Windows/Linux
Ліцензія: Безкоштовна
Мова інтерфейсу: Англійська

Linux emergency disk

Думаю, що в багатьох, якщо не у кожного, виникали прикрі ситуації із операційними системами. Це пошкодження завантажувальних даних, файлової системи, вплив шкідливого програмного забезпечення. Через що виникають проблеми із завантаженням операційної системи або ж вона повністю втрачає працездатність. Для вирішення подібних проблем деякі користувачі просто перевстановлюють ОС. Але таким способом будуть видалені всі дані та налаштування. Можна піти іншим шляхом – створити завантажувальну флешку або диск на основі Rescatux та спробувати виправити ситуацію.