Тип програми: APK
Підтримувані ОС: Android 4.0.3 і вище
Ліцензія: Безкоштовна/платна
Мова інтерфейсу: Англійська, російська

LAN drive

Доступ до свого телефона можна забезпечити такими способами:

Запуск FTP-сервера, використовуючи можливості файлового менеджера або встановивши програму-сервер;

Встановлення програми, яка дає змогу керувати телефоном через домашню мережу та інтернет, однією з функцій якої є надання доступу до пам’яті пристрою;

Використати утиліту AnyDesk, яка має функціонал, що дозволяє вести обмін файлів в двосторонньому порядку;

Інші способи, все залежить від поставленого завдання.

Але сьогодні розглянемо можливості утиліти «LAN drive - сервер і клієнт SAMBA».

Сама назва говорить, що після встановлення та налаштування утиліти, до телефона можна буде підключатися, використовуючи протокол SMB (скорочено від англ. Server Message Block). Саме даний протокол використовується у Microsoft Windows для реалізації відображення та роботи мережі, а також для спільного використання принтерів та файлів.

Дана програма перетворить ваш смартфон на мережний диск та дасть змогу підключатися до нього з різних операційних систем та підтримуваних програм: MAC OS Finder, Windows File Explorer, Android ES Explorer, VLC, Kodi та багатьох інших.

SAMBA-сервер (LAN-диск) являє собою зручну технологію для обміну файлами.

Особливості додатка «LAN drive - сервер и клієнт SAMBA»:

 • Стандартні операції з файлами та папками при підключенні з різних ОС: копіювання, вставляння, перейменування, переміщення;
 • Доступ до зовнішнього сховища на вашому пристрої у вигляді спільної мережної папки;
 • Доступ до зовнішніх дисків, SD-карт, кореневого каталогу у вигляді спільних мережних папок;
 • Перегляд мультимедійних файлів за допомогою вбудованого або стороннього музичного програвача;
 • Генерація автоматичного імені вашого пристрою;
 • Можливість керувати іменем свого пристрою (NetBios) та іменем робочої групи;
 • Можна використати один з 3 типів автентифікації: анонімний користувач, анонімний користувач з виринаючим підтвердженням, користувач з правами;
 • Створення власних спільних папок з обліковими даними та керування користувачами;
 • Перегляд підключених користувачів з можливістю заборони доступу;
 • Необмежений доступ до ресурсів;
 • Служба працює в фоновому режимі, можливість доступу при використанні інших додатків;
 • Зайшовши в налаштування, можна вмикати та вимикати SMB1 (CIFS) і протокол SMB2.

А тепер про саме налаштування додатка.

1. Потрібно встановити додаток на пристроях, доступ до яких потрібно отримати. Це може бути 2 чи більша кількість телефонів. Для отримання доступу з комп’ютера Windows або Mac встановлювати ніяких додаткових програм непотрібно. У Windows потрібно відкрити мережне оточення та знайти свій смартфон. Для перегляду та керування файлами між двома Андроїд пристроями програма має бути встановлена на обох, так як крім сервера, вона містить у собі функцію переглядача мережних дисків. Підключитися з файлового менеджера, який має функцію LAN не вийде.

2. Все повинне працювати з «коробки», проте можливі проблеми. На комп’ютері з встановленою ОС Андроїд програма запрацювала зразу. А от на смартфоні потрібно було зайти в налаштування та вимкнути сервер SMB1.

SMB1

3. В головному вікні можна бачити 3 вкладки: SMB SERVER, SMB CLIENT та BROWSE. У першій ми запускаємо сервер для доступу до нашого пристрою (знизу, після запуску можна буде бачити IP адрес сервера), на другій виконуємо підключення до інших пристроїв, які знаходяться в одній мережі, а на третій можна додавати каталоги для доступу. Хоча каталог я зміг додати лише на рутованому пристрої.

SAMBA

Додавання каталогу:

SAMBA

Враження про програму. На обох Андроїд пристроях програма працювала, показувала папки, проте при копіюванні файлів виникали проблеми. На двох протестованих комп’ютерах під керуванням Windows 7, підключитися до телефона я не зміг, хоча в мережі телефон відображався. Можливо, для вас пощастить більше… З телефона до комп’ютерів Windows підключення іде без проблем. Я вирішив залишитися на старому та перевіреному часом FTP.

Зверніть увагу, що крім реклами, безкоштовна версія програми ріже швидкість підключення (0,5 МБ/с).

Сторінка додатка «LAN drive - сервер і клієнт SAMBA»