system

Цим запитанням, я думаю, задавався кожен із нас. Таких програм в інтернеті просто безліч. І кожна з них щось оптимізує. Так от перед тим як пробувати певний продукт — краще прочитати відгуки на нього, а то при експериментах на своєму ПК — його можна так оптимізувати, що операційна система може відмовитися включатися.  Що ж таке оптимізація? В першу чергу це видалення із дисків (в першу чергу із системних) тимчасових файлів, які залишаються на ньому при роботі програм та операційної системи, встановленні програм і так далі. Потім такі програми запропонують почистити реєстр від «непотрібних та застарілих записів» і цим самим в багатьох випадках дійсно пришвидшать роботу комп’ютера. Також у багатьох програм є досить тонкі налаштування операційної системи та окремих  програм.

Auslogics BoostSpeed

На мою думку, і не тільки мою, однією з найкращих програм для таких задач є Auslogics BoostSpeed, яка при роботі за умовчанням, при кількарічному моєму користуванні ще ні разу не викликала збоїв ПК та не видаляла важливих файлів чи записів реєстру. Інтерфейс програми досить зручний. Можна окремо запускати певні утиліти — чистка реєстру, дефрагментація реєстру, дефрагментація дисків, очистка дисків і так далі. Якщо щось пішло не так, то завжди можна вернути систему до попереднього стану із архіву, який створює програма.

Reg Organizer

Другий продукт також заслуговує уваги. Reg Organizer також чистить диски, реєстр, проводить дефрагментацію реєстру, видаляє програми (також при першому встановленні програм дозволяє робити знімки перед встановленням і після, що дає змогу їх порівняти, і при видаленні програми повністю почистити «хвости», які вона залишає). Програма допоможе налаштувати операційну систему під свої потреби, а також має свій редактор реєстру. Програма зарекомендувала себе як надійний продукт для оптимізації.

Vit Registry Fix

Vit Registry Fix — програма, якою я також користувався, і не один раз. Виконує оптимізацію на різних рівнях і складається із кількох модулів. При проблемах після оптимізації завжди можна повернутися до початкового стану із резервної копії.

Registry First Aid

Registry First Aid — програма, що проводить досить глибокий пошук проблем у реєстрі. Записи, що можна видалити без шкоди для ПК позначені зеленим кольором, інші краще залишити якщо ви не впевнені. Якщо ж ви досвідчений користувач, то можете переглянути кожну із них та підтвердити видалення. Програма дозволяє робити повну копію реєстру.

CCleaner

CCleaner — безкоштовна версія програми (є також версія Professional). Зі своїми задачами справляється на всі 100 %. Чистить диск від тимчасових файлів (є підтримка багатьох програм: браузери, Microsoft Office та ін.), реєстр, має менеджер автозавантаження, утиліта видалення програм, вміє шукати дублікати файлів та ін.

На цьому буду закінчувати, бо список даних програм можна продовжувати до безкінечності. Я познайомив із списком, яким користувався чи користуюся сам, а в кожного свої вподобання…