Pale Moon

Всім відомі такі популярні браузери як Firefox, Opera, Chrome. Але існують і інші альтернативи, нічим не гірші, а можливо, і кращі. Ознайомимося з деякими із них.
І так першим браузером, який попаде в огляд буде Pale Moon.
Скажу зразу — розробка досить цікава. Меню схоже із Firefox — недарма ж він розроблений на його основі. Все досить добре продумано і браузером зручно користуватися. Сторінки відкриваються швидко. Сторінки із складним вмістом теж досить швидко завантажуються, відеоролики на сайті youtube відтворюються без підвисань. Браузер доступний для 32 і 64 бітних систем.  Доступна також версія для андроїд та лінукс. Більшість розширень і плагінів, що написані для Mozilla також будуть відкриватися і на Pale Moon.

Pale Moon

Русифікація досить цікаво продумана — встановлюється у вигляді доповнення, яке можна закачати на сайті браузера.

Pale Moon

Завантажити можна на офіційному сайті. Доступна портативна версія.

Maxthon

Наступним буде браузер від китайського розробника — Maxthon.
Браузер доступний для таких платформ: Windows, Android, Mac, iPhone/iPad, Windows Phone і Linux. Браузер досить популярний і у нього велика аудиторія. Має свій менеджер паролів, підтримує жести миші, дозволяє зберігати дані користувача у хмарі (потрібна безкоштовна реєстрація — після чого відкриті вкладки у Windows версії будуть доступні на іншому пристрої ). Також може похвалитися своїм менеджером завантажень. Інтерфейс зручний у користуванні, сторінки відкриваються швидко. В принципі функцій у програми більш ніж достатньо. Оновлення виходять постійно.

Завантажити можна на офіційному сайті. Доступна портативна версія.

K-Meleon

K-Meleon – ще один браузер на основі двигуна Mozilla Firefox. Браузер зовсім не вибагливий до системних вимог, тому швидко працює, навіть, на старих комп’ютерах. При тестуванні він дійсно швидко відкриває досить складні сторінки, без зависань відтворює ролики високої якості на youtube. Єдине, що прийдеться - трішки звикнути до інтерфейсу. Браузер наявний тільки для ОС Windows. Російська мова інтерфейсу наявна і вибирається в налаштуваннях (клавіша f2)

Качаємо звичайну та портативну версію на офіційному сайті браузера.

QupZilla

QupZilla — браузер на двигуні WebKit. Основне завдання, яке взяли на озброєння розробники — це швидкодія. Саме швидкодії приділяється велика увага. Браузер вже має вбудований блокувальник реклами, а також зручне розширення Speed Dial — для роботи із вкладками.

QupZilla

Програма підтримує велику кількість ОС. Як на мене, то розробникам вдалося створити достойний продукт. Також наявна портативна версія, що дозволить протестувати програму без встановлення.

Сторінка для завантаження

 

Sleipnir

Sleipnir — браузер від японських розробників, що працює на двигуні Blink (на ньому працює також нова версія Opera, Google Chrome та ін.). Браузер має оригінальний дизайн і тому при першому запуску можна розгубитися. Порівняно із попередніми — програма працює повільніше. Доступні версії для Windows, Mac OS та для мобільних пристроїв.
Як і в попередніх наявна портативна версія.

Офіційний сайт

Slimjet

Slimjet — як пишуть розробники є одним із найшвидших браузерів. Працює також на двигуні Blink. Браузер задумувався так, щоб максимально надати зручності без використання додаткових плагінів. В новій вкладці відкривається вікно із мініатюрами сайтів, які можна редагувати. Це дає можливість швидко переходити на потрібну сторінку. Браузер працює на ОС Windows починаючи з XP. Приємним доповненням є те, що без додаткових плагінів доступне завантаження із відеохостингів (наприклад із youtube). Інтерфейс програми, нагадує Chrome.
Я б не сказав, що цей браузер швидший від Pale Moon чи Maxthon. Портативна версія також в наявності.

Завантажити

SRWare Iron

SRWare Iron — браузер, що розробляється німецькою компанією на основі вихідного коду проекту Chromium. Основна відмінність — це приватність, оскільки відомо, що компанія google слідкує за діями користувачів. А рештою — це той самий Chrome. Є ще вбудована функція блокування реклами. Портативна версія наявна.
 

Завантажити

Цей список можна продовжувати до безкінечності… Я розглянув деякі цікаві альтернативи, і кожна розробка має право на існування та найде своїх користувачів. Раджу скачати і попробувати кожен із браузерів в роботі. Тільки так можна оцінити кожен із браузерів. Це — звичайно пов’язане впершу чергу із тим, що в кожного своє обладнання, і тому те що в мене працювало швидко у вас може працювати повільно і навпаки.