knygy

Всім відомо, що для відкриття певного формату файлу необхідна відповідна програма. Велика кількість оцифрованої літератури (і не тільки) представлена у різних форматах, які просто не відкриваються стандартними засобами операційних систем. Найпоширеніші формати це PDF та DJVU, які можна лише читати. Щоб перенести текст із таких зображень потрібні програми для розпізнавання тексту (технологія оптичного розпізнавання літер OCR) такі як ABBYY FineReader та ін. Звичайно скановані зображення можуть суміщуватися із текстом, що дозволяє виконувати текстовий пошук та копіювати текст в інші документи. Пропоную програми, які допоможуть зробити читання простим і комфортним.

sumatra

Для всіх у кого ОС Windows пропоную універсальну програму Sumatra PDF, яка не зважаючи на назву підтримує слідуючі формати файлів:

  • PDF
  • ePub
  • MOBI
  • XPS
  • DjVu
  • CHM
  • CBZ
  • CBR

Системні вимоги: ОС: Windows 8, Windows 7, Vista, XP

Скачати

Скачати portable (не потребує встановлення)

Свіжу версію програми можна знайти на сайті програми

STDU Viewer

STDU Viewer — безкоштовна програма для перегляду різних форматів. Програма підтримує наступні офісні формати: TIFF, PDF, DjVu, XPS, JBIG2, WWF. Крім того STDU Viewer підтримує FB2, TXT, Comic Book Archive (CBR або CBZ), TCR, PalmDoc (PDB), MOBI, AZW, EPUB, DCX і зображення (BMP, PCX, JPEG, GIF, PNG, WMF, EMF, PSD).

STDU Viewer має сучасний інтерфейс з вкладками і всі стандартні компоненти для даного типу програми. Ви можете використовувати STDU Viewer в якості перетворювача DjVu і PDF файлів у графічні (BMP, GIF, PNG і т. д.).

STDU Viewer розповсюджується як безкоштовне програмне забезпечення для приватного некомерційного або освітнього використання.

Програма має звичайну і портативну версії.

Системні вимоги:
ОС: Microsoft Windows 2000/XP/2003/Vista/7
Процесор: Intel/AMD від 1 GHz та більше
Пам'ять: 512 MB та більше

Сайт програми

Foxit Reader

Foxit Reader — також хороша альтернатива важкому Adobe Reader. Документи відкриваються швидко та без підвисань. Інтерфейс програми зручний, виконаний у вигляді вкладок.

Системні вимоги:

ОС: Microsoft Windows® XP Home, Professional або Tablet PC Edition з пакетом оновлень 2 або 3 (32-розрядна і 64-розрядна версія)
Windows Vista Home Basic, Home Premium, Business, Ultimate або Enterprise з або без пакета оновлень 1 (32-розрядна і 64-розрядна версія)
Windows 7 (32-біт і 64-біт)
Microsoft Office® 2003 або більш пізня версія (потрібно для деяких функцій створення PDF)
Windows 8 всі версії

Мінімальні вимоги:
1.3 GHz процесор та більше
512 MB RAM (Рекомендовано: 1 GB RAM та більше)
1 GB вільного простору на жорсткому диску
1024*768 розширення екрану

Сайт програми

WinDjView

WinDjView - це швидка і зручна програма для перегляду файлів формату DjVu під ОС Windows з вкладками для документів, безперервною прокруткою сторінок і розширеними можливості друку. Вона заснована на вільно розповсюджуваній бібліотеці DjVuLibre. Формат DjVu дозволяє зберігати документи і картинки з високою якістю у файли малого розміру.

Підтримка всіх поширених версій Windows (8, 7, Vista, XP, 2000, Server 2008, Server 2003)

Сайт програми

ebookdroid

Для ОС Android: EBookDroid, яка підтримує наступні формати:

PDF

DjVu

XPS (OpenXPS)

comics books (cbz,cbr)

FictionBook (fb2, fb2.zip)

Скачати (версія для Android 2.0+)
Скачати (версія для Android 4+)

Свіжу версію програми можна знайти на Google Play

Для iPad використовуйте GoodReader та DjVu Reader

Для Mac OS MacDjView